در سایت‌ها با درج عکس می‌گویند: آن چه به عنوان مسجد الاقصی می‌شناسیم «قبة الصخره

الف – مسجد الاقصی و مسجد قبة الصخره که پیامبر اعظم صلوات الله علیه و آله از آن جا به معراج برده شدند، هر دو در یک عرصه واقع شده است و کل آن مجموعه «مسجد الاقصی» نام دارد. چنان چه در عرصه‌ی حرم پیامبر (ص) مسجد النبی و یا در عرصه‌ی حرم حضرت امام رضا علیه‌السلام مسجد گوهرشاد نیز واقع شده است.

ب –  تصریح کلام وحی در قرآن کریم مبنی بر این که مبدأ معراج پیامبر اعظم (ص) مسجد الاقصی بوده است، گواه دیگری بر آن است که محل فعلی مسجد «قبة الصخره» در همان عرصه‌ی مسجد الاقصی واقع است.

«سُبْحانَ الَّذی أَسْرى‏ بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذی بارَکْنا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیاتِنا إِنَّهُ هُوَ السَّمیعُ الْبَصیرُ» (1- الأسراء)

ترجمه: پاک و منزه است خدایى که در مبارک شبى بنده خود (محمد) (ص) را از مسجد حرام (مکه معظمه) به مسجد اقصایى که پیرامونش را (به قدوم خاصان خود) مبارک ساخت، سیر داد تا آیات خود را به او بنمایاند که همانا خداوند شنوا و بیناست‏.

ج – با توجه به ارزش و احترامی که مسلمانان برای پیامبر اکرم (ص) و مسئله‌ی معراج قائل هستند، در اطراف صخره‌ای که معراج از آن واقع شد، بنایی کوچک و سپس مسجدی بزرگ احداث نمودند تا زوار نیز راحت‌تر به زیارت و عبادت بپردازند.

د – اگر عده‌ای نمی‌دانند که مسجد الاقصی با مسجد قبة الصخره متفاوت است، اما همه در یک مجموعه به نام «مسجد الاقصی» قرار دارند و کل آن منطقه مسجد الاقصی می‌باشد، دلیل نمی‌شود تا هیچ کس نداند.

ھ– مسلمانان سنگ یک یا دو مسجد را به سینه نمی‌زنند، بلکه سنگ اسلام، مسلمین، تاریخ، سرزمین‌ها، نوامیس و ارزش‌های اسلامی را به سینه می‌زنند و دشمن از همین امر ناراحت و نگران است.

و – مسلمانان معتقدند و می‌گویند: اگر قصه‌ی ساختگی «هلوکاست» کم و بیش واقعیتی دارد، یک شخصی به نام هیتلر، به نام مسیحیت و در یک سرزمین اروپایی به نام آلمان، عده‌ای یهودی را کشته است! حال جهان استکبار به نگاه دلسوز نسل آنان شده و می‌خواهد سرزمینی به آنان اختصاص دهد، آیا این سرزمین باید بخشی از خاک مسلمانان فلسطینی و بخشی از تاریخ و جغرافیای سیاسی و اعتقادی آنان باشد؟! چرا گوشه‌ای از خاک آلمان یا آن همه دشت و بیابان بی‌مصرف قاره‌ی آمریکا را به آنها نمی‌دهند؟! مسلمانان بر علیه این ذلت قیام می کنند و سنگ حقانیت و مظلومیت خود را به سینه می‌زنند. خواه عکس مجسد الاقصی را نشان دهند و یا عکس مسجد قبة الصخره را به نمایش بگذارند. پس، دعوا بر سر عکس از کدام گوشه‌ی یک مسجد نیست که عوامل داخلی و قلم بدستان و سنگر نشینان جبهه‌های سایبری صهیونیسم بین‌الملل، آن را بهانه‌ای برای اثبات غفلت یا نادانی مسلمانان در دفاع از بیت‌المقدس بنمایند.

/ 0 نظر / 12 بازدید